Treća HNL – NK MEĐIMURJE prvak , NK Varaždin slavi Drugu HNL !

U Čakovcu pred stotinjak gledatelja pehar za naslov prvaka 3. HNL Istok kapetanu domaćih Šafariću prije početka utakmice predao je predsjednik komisije za suce Marinčić.
Pehar je otišao u prave ruke jer je Međimurje uvjerljivo prvo, ima najboljeg strijelca lige Erića koji je postigao 22 gola i igra najljepši nogomet.
I u ovoj utakmici igrači trenera Marija Kovačevića dominirali su od prve minute, ali su prvi u vodstvo došli gosti iz Đakova. Jednu od rijetkih kontri iskoristio je Matković koji je nanizao nekoliko domaćih igrača i s deset metara u 11. minuti pogodio mrežu Šafarića za 0:1.
Međimurje vrši konstantan pritisak, redaju se šanse Slunjskog, Režića, Erića. Izjednačenje stiže u 20. minuti kada Slunjski iz kornera pogađa Režića koji iz blizine glavom pogađa za 1:1.
Do kraja poluvremena još nekoliko prilika Munivrane i Erića, ali rezultat se ne mijenja.
U drugom poluvremenu nastavlja se pritisak Međimurja i u 54. minuti dolaze u vodstvo 2:1. Na pas Slunjskog u dubinu utrčava najbolji strijelac lige Nenad Erić koji s desetak metara postiže gol za vodstvo 2:1.
Do kraja utakmice rutiniranom igrom domaćin privodi igru kraju i na kraju sa svojim navijačima Angelima proslavlja naslov prvaka.
Pravo slavlje bilo je u Varaždinu gdje su domaćini pred 800 gledatelja, iako drugi iza Međimurja proslavili ulazak u viši rang. Uz slobodan ulaz navijače su počastili i besplatnim jelom i pićem. Novi drugoligaš pobijedio je Slaviju iz Pleternice 3:1, s dva gola Karla Samboleca i jednim Ivana Antoleka.