TREĆA HNL Međimurje i Varaždin uzeli po tri boda, a na tablici Čakovčani ostali na plus četiri

U 26. kolu Treće HNL Istok, nakon domaćih pobjeda Međimurja i Varaždina ostaje isto rastojanje. Četiri kola do kraja Međimurje bježi Varaždinu četiri velika boda.

Igrači trenera Marija Kovačevića dominirali su cijelim susretom i pobijedili goste iz Slavonskog Broda, Marsoniju, s 2:0.

Dugo su Čakovčani lomili otpor čvrstih igrača Marsonije. Strpljivom igrom gradili su akcije, ali u prvom poluvremenu, osim zgoditka, imali su jednu pravu priliku, kada u 13. minuti šut Munivrane brani Memović, a odbijenu loptu Mesarić šalje pored gola.

I onda u 34. minuti 1:0, nakon lijepog proboja i centaršuta Šimunića s lijeve strane, u šesnaestercu gostiju najbolje se snalazi Karlo Težak i s pet metara šalje loptu u mrežu.

U drugom dijelu nastavlja se dominacija domaćih. U 57. minuti na pas Težaka Šimunić puca iskosa s lijeve strane, ali danas najbolji gostujući igrač, vratar Memović, spašava. Ubrzo zatim utakmica je riješena. U 67. minuti Slunjski izvodi korner na drugu stativu, pronalazi Režića koji iz blizine neometan glavom šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Inicijativa Međimurja ne prestaje i dalje dominiraju terenom i stvaraju šanse. U 70. minuti Mesarić, nakon cenrašuta Šimunića, puca glavom iz blizine, ali odlični Memović ponovo spašava goste od još većeg poraza. Posljednju pravu priliku za povećanje vodstva imao je Slunjski kojeg je lijepo poslužio Oštrek, ali ponovno obrana vratara gostiju. Ovom pobjedom Međimurje je došlo do 54 boda, dok Varaždin ima 50.

Varaždin se dugo mučio protiv gostiju iz Đakova i tek u smiraj susreta, u 78. minuti, došli su do pobjede, golom Šafarića iz kaznenog udarca. Igrači Croatije pokazali su da su čvrsta ekipa, a u prvom poluvremenu pokušavali su iz kontranapada ugroziti gol Gavranovića.

U jednoj akciji zamalo im je uspjelo kad je Milardović pogodio prečku. U drugom poluvremenu igrači Varaždina i dalje pritišću i u 62. minuti imaju priliku za vodstvo. Iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca Šimek nije uspješan i nema promjene rezultata.

Ono što nije uspjelo Šimeku, popravio je Šafarić u 78. minuti iz drugog jedanaesterca i donio svojoj ekipi tri boda. I dalje su na drugoj poziciji s četiri boda zaostatka od vodećeg Međimurja.

U sljedećem kolu Varaždin gostuje kod Mladosti u Ždralovima, a Međimurje odlazi u Požegu Slavoniji.