Pobjeda NK MEĐIMURJA za osvajanje naslova prvaka III HNL ISTOK

Hat-trickom najboljeg strijelca lige Nenada Erića Međimurje je pobijedilo Vukovar 3:2 i kolo prije kraja potvrdilo naslov prvaka u Trećoj HNL.

U jednoj čvrstoj na trenutke i gruboj utakmici u samom početku prvog poluvremena Vukovar nije iskoristio dvije prilike , tada  oslabljeno Međimurje ( kojem su nedostajali Težak , Slunjski i Šimunić)  dolazi u vodstvo u 35. minuti golom Erića glavom nakon udarca iz kuta, što je i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu Vukovar pokušava izjednačiti, no danas raspoloženi inače rođeni Vukovarčanin Nenad Erić s dva gola u 75. i 82. minuti dovodi Međimurje u vodstvo 0:3.

Domaćin pri kraju utakmice samo uspijeva ublažiti poraz na 2:3 golovima Sutona i Šesta.

Tako Međimurje kolo prije kraja bježi Varaždinu nedostižna četiri boda i osvaja naslov prvaka 3. HNL.

Ova pobjeda Međimurju ništa ne znači jer nisu dobili licencu za 2. HNL u koju ulazi drugoplasirani Varaždin.