NK VARAŽDIN slomio NK MEĐIMURJE

U derbi susretu 20. kola Treće HNL Istok momčad Varaždina pobijedila je Međimurje 1:0, golom Karla Šimeka u 60. minuti. Utakmica je odigrana na stadionu Slobode po lijepom i sunčanom vremenu pred više od 1.500 gledatelja.

I jedni i drugi ušli su u susret bez nekolicine prvotimaca. Domaćin je nastupio bez požutjelog Golika te ozlijeđenih Vuka, Novoselca i Samboleca, a gosti bez pocrvenjelih Režića i Mesarića, te ozlijeđenog Kristića.

U prvom poluvremenu utakmica je bila u egalu, gosti iz Čakovca preko kontri su prijetili golmanu domaćih. Međimurci su pokušavali ugroziti gol Varaždina dva puta preko Munivrane i Erića, ali opasnosti otklanja danas sigurni Gavranović.

Tek pred kraj poluvremena, osim terenske inicijative, dvije izgledne prilike Varaždina. Prva u 42. minuti kada na pas Drožđeka Šafarić s deset metara puca u blok gostujućih igrača, i druga kada u 44. minuti udarac Drožđeka iz voleja s 18 metara pod gredu skida gostujući vratar Šafarić.

U drugo poluvrijeme bolje je krenuo domaćin, pritiskao gol gostiju i poveo u 60. minuti nakon prekida. Nakon prekršaja na Jertecu, isti igrač izveo je slobodni udarac, ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, lopta se odbila do Šimeka koji iz voleja s desetak metara pogađa gol gostiju.

Nakon toga Međimurje kreće po izjednačenje i prijeti dva puta preko najboljeg strijelca Erića koji prvi put u 69. minuti pogađa vratnicu, a u 79. minuti, nakon povratne lopte Oštreka, s pet metara promašuje nemoguće i šalje loptu preko gola.

Nakon toga u par pokušaja Varaždin preko Kresingera i Drožđeka u kontrama ne uspijeva zabiti, a ni Međimurje preskakanjem igre ne dolazi do izjednačenja i na kraju zaslužena pobjeda domaćina u predivnom ambijentu.