NK MEĐIMURJE NIJE USPJELO U IVANKOVU PROĆI U ZAVRŠNICU KUPA HNS-a

BEDEM-MEĐIMURJE 4:1 (1:1) (0:0)

Ivankovo,Stadion “Grac” Gledatelja 300 Suci:Zdenko Lovrić-Đakovo 6,5 Pomoćnici: Ivan Lacović-Donji Miholjac i Igor Babić-Orahovica 4.sudac Denis Plantosar-Darda,Kontrolor suđenja:Zlatko Šimčić-Koprivnica i Delegat Marko Ilijašev-Beli Manastir.

Strijelci: 0:1 Tkalčić u 6.min. 1:1 Lučić u 90+5 min.(11.m.)  ; produžeci  2:1 Ujvari u 94.min. 3:1 Ujvari u 102.min. i 4:1 Tustonjić u 109.min.

Crveni karton:Mario Munivrana u 43.min.zbog prigovora sucu

Igrač utakmice:Boris Ujvari (Bedem)

NK”BEDEM”IVANKOVO: Marijanović 8 Babić 7 Smolčić 7 Lučić 7,5 Validžić 7Božić 6,5 (od 81.min.Lajtman 7) Borko 6,5 Leko 6,5 (od 68.min.Ujvari 8) Raić-Sudar 6,5 (od 78.min.Sambol 7) i Tustonjić 7.Trener:Bruno Buhač 7.

NK MEĐIMURJE ČAKOVEC:Bešenić 7 Munivrana 5 P.Šmunić 7 Pajić 7 (od 90min.Antonović-)Branilović 7 Režić 7 Slunjski 7,5 Tkalčić 7,5 (od  76.min.Šarić-) Sabol 7 (od 66 min.Conjar 7) Škvorc 7,5 i Hlišć 7 Trener:Rade Herceg 7

Samo oni koji nisu nazočili ovoj utakmici mislili bih da je to bila lagana pobjeda Ivankovčana.Međutim,Međimurje treba žaliti što utakmicu nisu riješili u regularnom tijeku utakmicu,iako su od 43.minute igrali sa igračem manje zbog isključenja Munivrane.Imali su vodstvo od 1:0 od 6.minute u koje ih je doveo Tkalčić svojim udarcem s 10-tak metara i bili bolji takmac gotovo cijeli susret, a onda duboko u sudačkoj nadoknadi prave prekršaj u svom šesnaestercu i Bedem sretno dolazi do poravnanja i produžetaka od 2X15 minuta.I u tim produžecima postiže još 3 pogotka koja su mu donijela plasman u 1.kolo Hrvatskog KUP-a.

Poslije vodstva u 6.minuti u 21 minuti poslije krasno izvedenog duplog pasa umalo su povećali svoje vodstva da je Munivrana bio prisebniji izbivši sam pred Marijanovića koji mu je obranio šut izbliza.U 29 minuti Lučić je izvrsno izveo slobodni udarac sa 25 metara, a na gol crti stvorio se Režić i u padu glavom skrenuo loptu u korner. Potkraj poluvremenu točnije u 43. minuti Munivrana je bio u prodoru i obrana domaćih nekako je otklonila opasnost, a onda drugi pomoćni sudac signalizira sucu koji dotrčava do njega i vadi direktni crveni kartona Munivrani (najvjerojatnije zbog neosnovanog prigovora). U nastavku prvo Hlišć u 60.minuti odapinje s 25 metara, a Marijanović krajnjim naporom izbija loptu u korner.U 77. minuti Smolčić  umalo je poravnao, ali je njegov udarac zaustavila greda.Onda dolazi najkritičniji period za Bedem u zadnjim minutama u kojima  Međimurci promašuju tri velika zicera  prvo Škvorc puca tik iznad grede sa 6 metara u 90. minuti, pa onda Lučić u padu u 90+ 1 minuti izbija loptu sa same crte svog gola i na kraju klasična kontra u kojoj Škvorc ne iskorištava jednu povratnu loptu sa par metara jer je i ovaj put Marijanović uspio spasiti Bedem od sigurnog poraza.A onda duboko u nadoknadi vremena pričuvni igrač Bedema  Ujvari ulazi u kazneni prostor gostiju, a obrana gostiju ga nepotrebno ruši i sudac Lovrić potpuno opravdano pokazuje na penal za domaće koji izvodi Lučić pucajući nisko po zemlji u donju desnu stranu nemoćnog Bešenića za iznenađujuće izjednačanje na 1:1 koji je  omogućio produžetke Bedemu.

U tim produžecima  Boris Ujvari je imao svoj šou. Prvo je u 94.minuti  iz jedne kontre Bedema sam izbliza doveo Bedem u vodstvo od 2:1, a u 102. minuti pucajući sa 14 metara nisko po zemlji u desni kut gostujućeg gola povisio na 3:1.I na kraju konačni rezultat postavlja Tustonjić u 109. minuti poslije idealne povratne lopte nesebičnog i raspoloženog Ujvarija koji ga je pronašao u na nekih 7-8 metara od gola gostiju.Ovom pobjedom Bedemaši su se sretno provukli u 1.kolo Hrvatskog KUP-a u kojem najvjerojatnije za protvnika imaju nekog od HR prvoligaša,a nesretni Čakovčani imaju priliku za revanš već 1.listopada kada u okviru prvenstva ponovo gostuju u Ivankovu.

preuzeto sa : sportalo.hr