NK MEĐIMURJE NADIGRALO NK OSIJEK II

U derbi utakmici 28. kola u Čakovcu pred 200 gledatelja teška, ali zaslužena pobjeda Međimurja protiv druge ekipe Osijeka. Iako smo najavljivali otvorenu utakmicu, gosti su se potpuno zatvorili i branili sa devet igrača.

Međimurje je došlo u vodstvo vrlo rano u 10.minuti kada je Režić preciznim udarcem iz slobodnjaka s oko 25 metara desni gornji vratarev kut. Očekivalo se  da će se Osijek otvoriti, međutim i dalje igraju zatvoreno i u rijetkim kontrama pokušavaju ugroziti gol Šafarića. Zamalo je to uspjelo Lišniću u 43. minuti kada nakon centaršuta s lijeve strane volejem pogađa prečku.

U drugom dijelu i dalje terenska inicijativa Međimurja, a Osijek i dalje igra zatvoreno. Tek u posljednjih desetak minuta igra se malo preselila na polovicu domaćina što je otvorilo prostor napadačima Međimurja. U nekoliko kontri bolje su mogli reagirati Munivrana, Oštrek i Slunjski kada su nakon povratnih lopti umjesto u mrežu pogađali gostujućeg vratara Barešića. Tako je rezultat ostao 1:0 koji je donio Međimurju tri boda i vjerojatno prvo mjesto. S nestrpljenjem čakovčanci očekuju odluku komisije za licenciranje u žalbenom roku i dozvolu za igranje u 2 HNL.

NK Međimurje  slijedeće 29. kolo  odlazi u Vukovar  istoimenom trećeligašu.