FINALE KUPA MNS-a NK NEDELIŠĆE – NK MEĐIMURJE 0:3

Po veoma vrućem vremenu visoka pobjeda Međimurja 0:3 protiv domaćeg Nedelišća u prvoj finalnoj utakmici nogometnog kupa Međimurskog nogometnog saveza odigranoj u Nedelišću na SRC Trate pred 500 gledatelja. Trećeligaš Međimurje tako je ostvario visoku prednost pred uzvrat.

Iako je u ovom trenutku Međimurje puno jača ekipa, da je Nedelišće u samom početku iskoristilo dvije prave prilike utakmica je mogla otići u drugom smjeru.

Prvo je u 4. minuti na idealno dodavanje Mesarića u šesnaestercu lopta došla do Kosira koji neometan iskosa s desne strane umjesto u mrežu pogađa golmana Šafarića koji skreće loptu u korner.

Još bolju priliku u 9. minuti imao je Međumurac koji nakon kiksa obrane Međimurja sam izbija pred gostujućeg vratara, loše puca i Šafarić ponovo spašava vlastitu mrežu.

Još jednu šansu imalo je Nedelišće iz slobodnog udaraca u 19. minuti, no Međumurac s nekih dvadeset metara puca zamalo preko vratnice.

Prvu šansu gosti iz Čakovca imali su u 29. minuti kada udarac Oštreka u šesnaestercu brani Kocijan. Pet minuta kasnije vodstvo gostiju. Slunjski, bivši igrač Nedelišća, izvodi slobodni udarac s nekih osamnaest metara i precizno prebacuje živi zid za vodstvo Međimurja 0:1. Tim rezultatom odlazi se na odmor.

U drugom dijelu potpuna dominacija igrača Međimurja, osim jedne šanse Nedelišća iz 57. minute. Nakon proboja po lijevoj strani Kosir povratnom loptom upošljava Filipovića koji puca u gostujućeg vratara.

Nakon toga redaju se akcije Međimurja jedna za drugom. U 61. minuti nakon lijepog proboja Munivrane po lijevoj strani i njegovog centaršuta lopta dolazi do najboljeg strijelca Čakovčanaca Nenada Erića koji neometan iz blizine pogađa za 0:2.

U 73. minuti Erić je mogao postići i svoj drugi zgoditak kad je izbio sam pred vratara Kocijana, ali prebacuje loptu preko vratnice.

Najljepši trenutak na utakmici bio je izvanredan gol omalenog Težaka u 75. minuti. Primio je loptu na nekih dvadeset metara od gola Kocijana, prebacio na desnu nogu i precizno vanjskom felšom pogodio tik uz lijevu vratnicu. Golman domaćina samo je pogledom ispratio loptu i bilo je to visokih 0:3 za Međimurje.

U 80. minuti Oštrek ne koristi grešku Bađarija i umjesto da puca po golu šalje povratnu loptu na koju nitko ne nailazi.

Tako Međimurje nosi ogromnu, praktički nedostižnu prednost na uzvrat finala kupa koji se igra 6. lipnja u Čakovcu na SRC-Mladost.